Japan Kyoto

Bezoek je Kyoto? Ga dan zeker niet (ongevraagd) met een geisha op de foto

Om de eeuwenoude cultuur te eerbiedigen, verbiedt Kyoto (Japan) voortaan het ongevraagd fotograferen van geisha’s. Toeristen die de regel niet respecteren krijgen een boete van wel 10.000 yen (82 euro). Op die manier wil men korte metten maken met opdringerige toeristen.

Japanse muze

Een geisha, geiko of geigi was aanvankelijk een Japanse muze, vrouwen waar artiesten door geïnspireerd raakten. Maar intussen groeiden de wit-geschminkte vrouwen uit tot een toeristische attractie: toeristen vallen de geisha’s of maiko’s (geisha’s in opleiding) lastig, willen hun pruiken aanraken en achtervolgen ze zelfs in de hoop het perfecte plaatje te schieten.

Zulk onfatsoenlijk gedrag zijn de geisha’s van het historische district Gion stilaan beu. Ze deden hun beklag waarop een algemeen verbod volgde: toeristen mogen niet langer ongevraagd foto’s nemen, laat staan de pruiken aanraken. Wie dat wel doet riskeert een boete van 82 euro.

Overal in het district werden borden opgehangen die toeristen moeten waarschuwen om de lokale bevolking en hun gebruiken te respecteren. Verder zijn er camera’s geplaatst waarmee de autoriteiten kunnen controleren of de nieuwe regels daadwerkelijk gerespecteerd worden.

Massatoerisme

Het massatoerisme is een hedendaags probleem waar de stad Kyoto steeds meer hinder van ondervindt. Die toeristen troepen ’s avonds samen bij de tempels in Gion, waar de geisha’s en maiko’s passeren, op weg naar hun avondafspraken. In 2017 kreeg Kyoto reeds 7,4 miljoen bezoekers over de vloer, wat een vijfvoud is van het aantal bezoekers in 2012. Met singles op reis naar Japan? Kijk dan eens hier.

Monique

Eigenaar van Singlessite en Single2Travel | Ondernemer in hart en nieren | Kookt graag Italiaans voor familie en vrienden | Reist het liefst zo vaak mogelijk

Delen

Gratis Nieuwsbrief Aanvragen

Vraag de gratis nieuwsbrief aan en ontvang tips en nieuwtjes over reizen, relaties, daten, reizen en uitgaan plus onze doe mee & win acties!

Gerelateerde berichten

Solo reizen met een fly drive de ultieme vrijheid
By danny@db-online-marketing.nl ·
20 maart 2025

Solo reizen met een fly drive: de ultieme vrijheid

Gratis Nieuwsbrief Aanvragen

Vraag de gratis nieuwsbrief aan en ontvang tips en nieuwtjes over reizen, relaties, daten, reizen en uitgaan plus onze doe mee & win acties!